سرنوشت هر یک از آن‌ها را ورق بزنید با برگ‌هایی زرینی روبرو خواهید بود که نام امید را دل آن‌ها زنده کرده است، معلولانی که حالا در قامت ورزشکاران پارالمپیکی حاضر شده اند و توانسته اند پله های ترقی را یکی پس از دیگیر طی کنند.

قهرمانانی که به معلولیت نه گفتند

به گزارش گروه آسیب‌های اجتماعی تبریز کریدور، سرنوشت هر یک از آن‌ها را ورق بزنید با برگ‌هایی زرینی روبرو خواهید بود که نام امید را دل آن‌ها زنده کرده است، معلولانی که حالا در قامت ورزشکاران پارالمپیکی حاضر شده اند، آن‌هایی که روزگاری آرزوی ایستادن در چنین سکویی را در سر داشتند و امروز همان روزی است که انتظار آن را می‌کشیدند. زندگی هر کدامشان را که ورق بزنید یکبار برای همیشه با دنیای ناامیدی خداحافظی کرده و یک خم مشکلات پیش روی زندگی را گرفته و یکبار برای همیشه بر زمین کوبیده اند. معلولان به رغم محدودیت های جسمی و روانی ایجاد شده به واسطه شرایط پیش روی، عمدتا با کمبود برخی از امکانات در جامعه روبرو هستند و آن طور که باید به تمامی نیازهای این گروه از جامعه پاسخ مثبت داده می شد نشده است، اما  این دلیلی نشده تا آن ها  دست از زندگی شسته و تماشاگر گذر زندگی باشند به طوری که امروز اغلب این افراد دارای معلولیت در مهمترین مراکز خصوصی و دولتی فعالیت می‌کنند و آن طور که باید توانسته اند پله‌های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند. قهرمانی‌های پیاپی معلولان در رقابت‌های ورزشی پس از انقلاب یکی از آن عرصه های موفقیت آمیز حضور معلولان در رشته‌های ورزشی بوده که افراد دارای معلولیت ایران به واسطه شرایط جسمی برای مبارزه با سایر ورزشکاران باید پای در عرصه رقابت های پارالمپیک می نهادند که در سالهای پس از انقلاب به رغم وجود مشکلات اما توانسته اند شاهد حضور موفق تری نسبت به سایر گروه‌های ورزشی باشند. به همین خاطر است که باید مسابقات پارالمپیک را بیش از سایر مسابقات دید و تماشا کرد، دوست داشت و از دیدن آن لذت برد، چرا که مسابقه دهندگان آن پیش از حضور در این مسابقات، در مسابقه بزرگ زندگی به نام ترس از زندگی و امید حضور یافته اند و پیروز میدان شده اند.

  معلولان صدای ورزش ایران در دنیا معلولانی که امروز ورزشکاران این مرز و بوم هستند با تمام تفاوت‌ها و توانایی هایشان توانسته اند صدای ایران را بار دیگر به گوش دنیا برسانند. صدایی که قهرمان درون آنها این نوا را به گوش همه رساند. به همین مناسب باید اشاره ای کنیم به حضور پرشور و قهرمانانه معلولان ایرانی که این بار نیز قهرمانانه در رقابت های آسیایی درخشیدند و نام ایران را بر بلندای جهان طنین انداز کردند. تیم قهرمانان معلول ایرانی در مسابقات چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی در هانگژو چین توانستند به جایگاه دوم در این رقابت ها در آسیا دست پیدا کنند. پیش تر کاروان ایران در سال ۲۰۱۸ در مسابقات جاکارتا رده سوم آسیا را کسب کرد و در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ نیز جایگاه چهارم را به دست آورد. با این احتساب می توان تیم معلولان را یکی از درخشان ترین تیم های حاضر در آسیا در ده های اخیر توصیف کرد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top