مردم در سامانه تعاملی فارس من پویش هایی را ثبت کرده و خواستار پیگیری و شفاف سازی مبلغ دریافتی نمایندگان از مجلس بابت حقوق و مزایا را داشتند که خبرنگار فارس این موضوع را پیگیری کرده است.

فارس من| نماینده‌های مجلس چقدر حقوق دریافت می‌کنند؟

گروه سیاسی تبریز کریدور: پویش هایی در سامانه فارس من ثبت شده است مبنی بر اینکه مبلغ دریافتی نمایندگان مجلس شفاف بشود. سردبیر یکی از پویش‌ها در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس گفت: نماینده های مجلس به عنوان وکیل مردم هستند و این حق مردم است که بدانند چه میزان حقوق و دریافتی بابت این وکالت از بیت المال برای آنها واریز می شود.  در متن یکی از پویش ها که تحت عنوان «دریافتی نمایندگان از مجلس چقدر است؟» ثبت شده، آمده است: «مردم از نمایندگان انقلابی مجلس شورای اسلامی انتظار دارند حقوق دریافتی خود و کارکنان دفترشان را منتشر کنند.»

  احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی تبریز کریدور، در پاسخ و تشریح این مطالبه مردم گفت: نمایندگان دو حساب دارند که حقوق‌شان به یک حساب و هزینه‌های دفتر‌شان به حساب دیگر آنها واریز می‌شود. وی افزود: حقوق ماهانه نمایندگان حدود 20 میلیون تومان است که افزایش حجم کار تأثیری در زیاد شدن آن ندارد. نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: در مورد هزینه‌های دفتر نمایندگان در حوزه‌های انتخابی نیز مبلغ واریزی متفاوت است و در حوزه‌های انتخابی که وسعت آنها بیشتر است این واریزی افزایش پیدا می‌کند. امیرآبادی خاطرنشان کرد: بنده نماینده سه شهرستان در استان قم هستم و مبلغی که برای هزینه‌های دفتر به حسابم واریز می‌شود 53 میلیون تومان است. وی افزود: من در حوزه انتخابیه خود 8 دفتر دارم که 3 دفتر در قم و 5 دفتر در شهرستان‌های دیگر استان است و 33 کارمند در دفاتر بنده مشغول به کار هستند که 10 نفر آنها از کارمندان دولت هستند و هزینه همه این دفاتر و 23 کارمند باید از محل 53 میلیون تومانی که ماهانه به حسابم واریز می‌شود پرداخت کنم. وی اظهار داشت: هر نماینده می‌تواند 5 نفر از کارمندان خود را از بین کارکنان دولت انتخاب کند و با توجه به اینکه من نماینده معین نماینده مستعفی قم هستم می‌توانم 10 کارمند را به عنوان کارمندان دفتر و مشاوران خود داشته باشم. امیرآبادی خاطرنشان کرد: با این حساب از 33 کارمند 10 نفر از بین کارمندان دولت هستند و حقوق 23 کارمند دیگر را باید خودم پرداخت کنم. پایان پیام/  

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top