نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه امروز با حسین امیرعبداللهیان دیدار و درباره آخرین وضعیت سوریه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه با امیرعبداللهیان

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی تبریز کریدور، «گیر پدرسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه که به تهران سفر کرده، پیش از ظهر امروز (یکشنبه) ۲۴ اردیبهشت ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

  سفیر پدرسون به تهران در حالی صورت می‌گیرد که روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه مسکو میزبان نخستین نشست چهارجانبه وزرای خارجه ایران، روسیه، سوریه و ترکیه درباره سوریه بود و در پایان نیز بیانیه مشترکی از سوی چهار طرف صادر و بر احترام به تمامیت ارضی سوریه، عدم مداخله در امور داخلی این کشور و طراحی نقشه راه برای پیشبرد روابط ترکیه و سوریه تأکید شد.

  در این بیانیه آمده بود: چهار طرف با نظر به قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل و بیانیه‌های رسمی در روند آستانه، شرکت کنندگان بر تعهد خود نسبت به تمامیت ارضی سوریه، عدم دخالت در امور داخلی و مبارزه با تمام اشکال تروریسم، تجزیه طلبی و افراط گرایی در این کشور تأکید کردند. (جزئیات بیشتر) ۱۵ اسفند ماه سال گذشته (۱۴۰۱) علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی با گیر پدرسون نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه تلفنی گفت‌وگو کرد. در این گفت‌وگو بر لزوم تسهیل ارسال کمک‌ها به مردم سوریه در پی زلزله اخیر و پرهیز از سیاسی کاری در این زمینه تأکید شد. «گیر پدرسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه مهر ماه سال گذشته (۱۴۰۱) در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرده بود. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top