مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: تقریبا ۲۰۰ مسجد در استان یزد برای حضور معتکفان مهیا شده است و چنانچه نیاز باشد به تعداد این مساجد اضافه خواهد شد.

برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در ۲۰۰ مسجد استان یزد

به گزارش تبریز کریدور از یزد، حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به آغاز ثبت نام اعتکاف از امروز ۲۶ دی‌ماه، اظهار کرد: ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف به صورت اینترنتی در سایت www.tebyanyazd.ir از امروز آغاز شده است و تا دوم بهمن‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای مساجد استان یزد، افزود: تقریبا ۲۰۰ مسجد در استان یزد برای حضور معتکفان مهیا شده است و چنانچه نیاز باشد به تعداد مساجد برگزارکننده اعتکاف در استان اضافه خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به حضور دانش‌آموزان یزدی در مراسم اعتکاف، گفت: از ویژگی‌های اعتکاف امسال این است که حدود ۶۰ مسجد برای حضور دانش آموزان معتکف تدارک دیده شده است.

نجیمی مناجات و شب زنده‌داری، مجالس تلاوت قرآن و تلاوت مجلسی، شب خاطره و شبی با شهدا، برگزاری جلسات کرسی‌های آزاد اندیشی، جشن‌های امیرالمومنین علی علیه‌السلام و اعمال ام داوود به عنوان برنامه شاخص این ایام، بخشی از برنامه‌های یزد برای معتکفان است.

وی با اشاره به اقدام متولیان مساجد در این زمینه عنوان کرد: پیش از این سامانه‌ای تدارک دیده شده است و در در تمام گستره استان یزد، اطلاعات مورد نیاز از مساجد را جمع‌آوری و بستر برای برگزاری مراسم اعتکاف آماده است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: معتکفان استان یزد با مراجعه به سایت تبیان که در آن تمام مشخصات مساجد استان بارگذاری شده است و متناسب با اینکه از قشر دانشجو، دانش‌آموز، خواهر، بردار و … هستند مسجد مورد نظر خود در این سامانه برای استفاده از این ایام و حضور به عنوان معتکف تعیین کنند.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top