در پروژه «انقلابی تازه در منچستریونایتد» با مالکیت جیمز راتکلیف، روز گذشته صحبت از حضور مالدینی به عنوان مدیر ورزشی در جمع شیاطین سرخ در رسانه‌های انگلیسی مطرح شد.

از مالدینی و دست راست سیمئونه تا معمار تاتنهام در بین گزینه‌های مدیریت منچستریونایتد

به گزارش تبریز کریدور، سر جیمز راتکلیف،‌ میلیاردر بریتانیایی که در صدد خرید بخشی از سهام منچستریونایتد است، استراتژی گذشته شیاطین سرخ را احمقانه توصیف کرده و تصمیم دارد تا اصلاحاتی جدی در بدنه مدیریتی باشگاه اعمال سازد. راتکلیف با این که هنوز به طور رسمی سهام منچستر یونایتد را خریداری نکرده و مالک جدید باشگاه نام نگرفته ولی می‌خواهد شکوه باشگاه سابقش را با آوردن مدیران موفق فوتبالی دوباره بازگرداند. راتکلیف که ریاست کمپانی اینئوس را برعهده دارد، در اولین قدم می‌خواهد، مدیرعامل شرکت خود را به عنوان مدیر اجرایی باشگاه منصوب کند. ژان کلود بلان، مدیرعامل اینئوس، کسی که او را لیونل مسی کسب و کار ورزشی می‌نامند قرار است با آمدن راتکلیف، جانشین ریچارد آرنولد، مدیر اجرایی منچستریونایتد شود. اما تغییرات در اینجا به پایان نمی‌رسد و راتکلیف سعی دارد با تجربه کسب کردن از گذشته، پای بهترین مدیران ورزشی دنیا را به اولدترافورد باز کند. او در یکی از مصاحبه‌های خود استراتژی گذشته یونایتد را «به طرز شگفت‌انگیزی بدبختانه» نامید و حتی عنوان کرد که سیاست‌های این باشگاه احمقانه بوده است. یونایتد در 2 سال گذشته نزدیک به 400 میلیون پوند هزینه کرده و این فصل نمایشی فاجعه‌بار به ثبت رسانده است. تیمی که در یک قدمی حذف از لیگ قهرمانان اروپا نیز قرار دارد.

سایت گل گزارشی در خصوص مدیران احتمالی منچستریونایتد نوشت و از گزینه‌هایی چون پائولو مالدینی، چهره بزرگ فوتبال ایتالیا و باشگاه میلان و همچنین آندرئا بِرتا، مرد موفق تیم سیمئونه در اتلتیکومادرید صحبت کرد. گزینه‌های حضور در سمت مدیریت ورزشی باشگاه منچستریونایتد به شرح زیر است: داگی فریدمن مهاجم سابق کریستال پالاس حالا یکی از موفق‌ترین مدیران ورزشی فوتبال جزیره است. کسی که از سال 2017 این شغل را برای خود انتخاب کرد و توانست در باشگاه لندنی باعث ظهور ستارگانی چون ابرچی ازه از کوئینز پارک رنجرز، مارک گوئهی از چلسی و مایکل اولیسه از ردینگ شود. بازیکنانی که اکنون هر کدام از آنها بیش از 60 میلیون پوند قیمت دارند.

آندرئا برتا مرد در سایه در باشگاه اتلتیکومادرید را باید آندرئا برتا بدانیم. بدون حضور او، سیمئونه قادر نبود تا معماری جدید باشگاه مادریدی را طراحی کند و بتواند تا این حد موفق ظاهر شود. شخصی که از کار در پارما و جنوا مدیریت ورزشی را یاد گرفت و توانست در سال 2013 به خاطر رفاقتش با انریکه کرزو، ریاست باشگاه اتلتیکومادرید به عنوان مدیر فنی این باشگاه انتخاب شود و در سال 2017 مدیریت ورزشی را برعهده گیرد. اتلتیکو با او به 2 قهرمانی در لالیگا و 2 نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا رسید. برتا کارهای فوق‌العاده در زمینه جذب بازیکن برای اتلتیکو انجام داد که از بزرگترین آنها می‌توان به انتقال یان اوبلاک، آنتوان گریزمن، لوکاس هرناندز، رودری، ژوائو فلیکس و دیگو کاستا اشاره کرد.

پائول میچل میچل مورد تمجید راتکلیف نیز قرار گرفته است. کسی که در کمپانی اینئوس نیز  با او کار کرده و الان نیز در هیات مدیره باشگاه موناکو عضویت دارد. اگر تاتنهام حالا به یکی از تیم‌های قدرتمند جزیره بدل شده، بی‌شک نام او نیز در کنار مائوریسیو پوچتینو باید گفته شود. او با «پوچ» در ساوتهمپتون کار خود را شروع کرد و سپس در تاتنهام عملکرد عالی داشت.در سال 2016 به لایپزیگ رفت و در موفقیت تیم ناگلزمن نیز موثر ظاهر شد. سون هئونگ مین، دله علی، توبی آلدروایرلد و کیران تریپر از بازیکنانی هستند که با او به تاتنهام آمدند و در موفقیت اسپرز نقشی اساسی ایفا کردند.

لی کونگرتون مرد ولزی که کار خود را از سال 2016 در تیم جوانان لیورپول آغاز کرد و سپس مورد انتخاب مورینو برای حضور در چلسی قرار گرفت. پای بازیکنی مثل دنیل استوریج با نظر او به استمفوردبریج باز شد. او در تیم‌های هامبورگ، ساندرلند، سلتیک، لستر و آتالانتا نیز کار کرده است. راسموس هویلون که تابستان امسال از آتالانتا به یونایتد آمد، دست پرورده اوست. کسی که توانست از مهاجم 55 میلیون یورو سود بدست آورد.

پائولو مالدینی و ریکی ماسارا کاپیتان افسانه‌ای آ.ث میلان که بازگشتی رویایی در جمع روسونری داشت، یکی از گزینه‌های راتکلیف برای احیای منچستر یونایتد است. مالدینی در احیای میلان با پیولی نقشی اساسی ایفا کرد. او از سال 2019 مدیریت ورزشی میلان را برعهده گرفت و کاری کرد که روسونری پس از 11 سال قهرمان ایتالیا شود و در فصل گذشته به جمع 4 تیم پایانی اروپا راه یابند.

مالدینی و ریکی ماسارا به عنوان مدیریت ورزشی باشگاه میلان ستارگانی مثل تئو هرناندز، رافائل لیائو، اولیویه ژیور و فیکایو توموری را خریداری کردند.  پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top