رییس اورژانس پیش بیمارستانی دزفول گفت: پویش بزرگ خون من در رگ‌های تو از سوی اورژانس دزفول و با مشارکت سپید پوشان این مرکز آغاز شد.

آغاز پویش بزرگ خون من در رگ‌های تو توسط دزفولی‌ها

به گزارش تبریز کریدور از دزفول، رضا معمارزاده رییس اورژانس پیش بیمارستانی دزفول امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با فرا رسیدن روز جهانی اهدای خون، پویش بزرگ خون من در رگ‌های تو از سوی اورژانس دزفول و با مشارکت سپید پوشان این مرکز آغاز شد.

وی در ادامه بیان کرد: شهروندان دزفول به منظور مشارکت در کمپین خون من در رگ‌های تو می‌توانند با ورود به سامانه سازمان انتقال خون به آدرس nobatdehi.ibto.ir نوبت خود را ثبت و سپس اقدام به اهدای خون نمایند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دزفول ضمن دعوت از تمامی شهروندان برای پیوستن به این پویش گفت: پویش خون من در رگ‌های تو به مدت 7 روز در دزفول اجرا می‌شود.

وی با اشاره به نقش خون‌های اهدایی در نجات جان بیماران تصریح کرد: در ماموریت‌های اورژانسی که مصدومان به دلایل متعددی دچار خونریزی شدید می‌شوند و یا در سوختگی‌ها، تالاسمی، انواع سرطان‌ها و در کم خونی‌های شدید، اهدای خون می‌تواند جان بسیاری از بیماران را نجات دهد.

معمارزاده با اشاره به ضرورت اهدای خون عنوان کرد: افراد جامعه این نکته را مد نظر داشته باشند که نیاز به خون سالم یک ضرورت دائمی است و محدود به یک زمان خاص نیست.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی دزفول اضافه کرد: افراد زیادی در سراسر کشور به خون سالم نیاز دارند و به طور متوسط هر واحد خون اهدایی به نجات زندگی سه نفر کمک می‌کند.

وی در ادامه به شرح مختصری از مزایای اهدای خون پرداخت و خاطرنشان کرد: اهدای خون می‌تواند به صورت مستقیم تاثیر مثبتی بر روی فعالیت قلب، گردش خون، سلامت کبد و تولید سلول‌های جدید خونی داشته باشد.

معمارزاده گفت: اهدای خون علاوه بر اثرات مثبت جسمی در سلامت روان و کاهش استرس نیز تاثیرگذار بوده و به دلیل نجات مستقیم جان بیماران، صدقه جاریه ای است که ارزش معنوی دارد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Back To Top