منوی اصلی
 
 
امروز : 193
ديروز : 113
ماه : 3516
كل : 14483
 
تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398     |     کد : 591

رصد و ارزیابی طرح های حاضر در ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی

رصد و ارزیابی طرح های زون آب

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی علیرضا دهناد معاون علمی و فناوری منطقه ویژه ضمن تشکر از تلاش های شرکت آب و فاضلاب شهری گفت : امیدواریم بتوانیم با تلاش و برگزاری جلسات موثر راه فناوران و فعالان حوزه فناوری را هموار گردانیم .
 
محمد زاده کارشناس مسئول تحقیقات شرکت آبو فاضلاب شهری ضمن ارائه گزارش از حضور در نمایشگاه و بررسی برخی از طرح های حاضر اظهار کرد: آشنایی با فناوران این حوزه در نمایشگاه برای برطرف کردن برخی از نیاز های شرکت بسیار مفید و موثر واقع گردید که ما توانستیم با حدود با 15% از فناوران حاضر همکاری موثر و بلقوه ای آغاز کنیم.
در ادامه فناوران حاضر در خصوص طرح های خود گزارش هایی ارائه کردند.
شهریاری در خصوص دو طرح سایه بان کولر آبی و کولر آبی پرتابل و دلایل ارائه این طرح ها گفت: با استفاده از سایه بان در مصرف آب و برق (انرژی) صرفه جویی و موجب افزایش عمر مفید کولر های مورد استفاده خصوصا در مناطق گرمسیر خواهد گردید.
وی همچنین در مورد طرح دوم خود اظهار داشت: این کولر بدون پوشال و با الیاف طبیعی پشم (نخ فرش) کار میکند که میزان تولید رطوبت آن قابل کنترل است.
در ادامه محمد زاده ضمن قول همکاری و کمک به سهولت راه این فناور جلسه ای برای روز 4 شنبه هماهنگ گردید تا با کمک مسئولان شرکت راه حل های موجود را پیش رویشان قرار دهند.
فناوران هادی و احسان عباسپور با طرح دستگاه تصفیه آب و تغییر در مکانیزم دستگاه های موجود برای آب های صنعتی و فاضلاب کاهش پساب را داشتند و نسبت به نمونه های موجود قیمت مقرون به صرفه ای دارند .
در ادامه دکتر دهناد با معرفی این فناوران به پارک علم و فناوری و ارایه راه کار های مناسب جهت تجاری سازی این محصول به جلسه خاتمه دادند.
 


نوشته شده در   سه شنبه 31 ارديبهشت 1398  ساعت  09:08   توسط   اسرا اعلمی   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :