منوی اصلی
 
 
امروز : 23
ديروز : 86
ماه : 1644
كل : 15651
 
تاریخ : چهارشنبه 18 مهر 1397     |     کد : 549

علی جهانگیری در نشست مسئولین زونهای تخصصی نمایشگاه رینوتکس:

مهمترین دستاورد نمایشگاه ششم ارایه نیازهای فناورانه استان و صنایع و تلاش برای پاسخگویی به آن نیازها خواهد بود

بمنظور هماهنگی و بررسی وضعیت موجود ثبت نام کنندگان و نیز ارتباط زونهای تخصصی با کمیته های اجرایی نمایشگاه ششم نشستی با حضور دکتر علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان شرقی و دبیراجرایی ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (Rinotex2018)در محل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی برگزار شد.

در ابتدای این نشست اکبر فرزین مقدم جانشین مدیریت منطقه ویژه علم و فناوری و جانشین دبیر اجرایی نمایشگاه گزارشی از نحوه ارایه فراخوان ،ثبت نام و تلاشهای زونهای تخصصی نمایشگاه ارایه نمود.
جهانگیری در این  نشست گفت : با عنایت به اینکه نمایشگاه رینوتکس سال به سال از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء داشته است انتظار میرود طرحهای امسال از لحاظ کیفی دارای استانداردهای لازم برای توسعه و تجاری سازی باشند.
وی ادامه داد: نمایشگاه رینوتکس محلی مناسب  برای ارائه طرحها و ایده های فناوران استان است ، لذا مجموعه دولت بدون هیچ چشم داشتی مکانی برای توسعه کسب و کار و نیز فروش فناوری در 5نمایشگاه گذشته ایجاد  نموده است.
وی با توصیه اکید به صاحبان طرحها ی شرکت کننده در نمایشگاه گفت : لازمه ورود به بازارهای فروش فناوری فراگیری استاندارد سازی فروش و نیز مستند سازی دست آورد و فناوری ایجاد شده می باشد که لازم است هر فناور شناسنامه ایده و یا فناوری خود را در سطح کلاس جهانی تهیه و ثبت نماید.
دبیراجرایی نمایشگاه رویکرد مهم نمایشگاه ششم را ارایه نیازهای فناورانه استان و به تبع آن نیازهای کشور در نمایشگا اعلام نمود. وی افزود : با توجه به طرح ممنوعیت دولت در ورود بعضی از کالاها و نیز تغییرات ارزی درکشور امروزه واردات کالای خارجی به صرفه وارد کنندگان و حتی مصرف کنندگان نمی باشد ،پس لذا لازم است صاحبان فکر و فناوری برای تامین نیازهای حوزه های مختلف وارد میدان شوند و این راهی نخواهد داشت بجز ایجاد بازارهای فروش فناوری و ارتباط نیازمندان فناوری با فروشندگان فناوری.
جهانگیری از مدیران صنایع و دستگاههای دولتی تخصصی خواست با برگزاری کارگاههای آموزشی و استفاده از صاحبان تجربه ،راه و روش فروش فناوری را به فناوران جوان جهت ورود به بازار فناوری برگزار نمایند.زیراکه فراگیری روشها و اسلوب تجاری سازی لازمه کسب درآمد برای فناور خواهد بود.
وی با اشاره کوتاهی به زحمات و تلاشهای صورت گرفته در سالهای گذشته گفت : بخوبی همگی بخاطر داریم در سال 93 با تلاش همه عزیزان توانستیم مراکز رشد و فناوری را در دانشگاهها و آزمایشگاههای فناوری نانو را ددر آموزش و پرورش و آموزش فنی و حرفه ای استان تجهیز و راه اندازی کنیم و اکنون در حوزه دانش آموزی و مهارتی استان مفهوم فناوری نانو دیگر مفهوم مبهمی نیست.
معاون استاندار آذربایجان شرقی در پایان گفت :  کل مجموعه نمایشگاه سعی در برگزاری نمایشگاهی ارزان و آسان برای فناوران داشته و از همه فناوران و صاحبان ایده و طرح خواست تا 30مهرماه ضمن ثبت نام در سامانه نمایشگاه به آدرس : www.rinotex.irباحضور خود ویترین فناوری و نوآوری استان را زیباتر و غنی تر نمایند.
در ابتدای جلسه مدیران،جانسینان و کارشناسان زونهای تخصصی مطالب خود را جهت هرچه بهتر برگزار شدن نمایشگاه ارایه نموده و مورد بحث و بررسی قراردادند.که به اقتضای درخواست نسبت به رفع نیازها و مشکلات دستورات لازم صادر شد.
خاطرنشان می نماید ششمین نمایشگاه نوآوری وفناوری ربع رشیدی از دهم لغایت چهاردهم آبانماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار خواهد شد.
 


نوشته شده در   چهارشنبه 18 مهر 1397  ساعت  07:39   توسط   اسرا اعلمی   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :