چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 09 محرم 1440
 منوی اصلی
 
 
امروز : 1737
ديروز : 944
ماه : 18424
كل : 447792
 
تاریخ : دوشنبه 3 مهر 1396     |     کد : 376

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی خبر داد:

جشنواره مرزبانی هوشمند همزمان با نمایشگاه نوآوری وفناوری در تبریز برگزار می شود

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی از برگزاری جشنواره مرزبانی هوشمند همزمان با پنجمین نمایشگاه وجشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی(RINOTEX 2017) در تبریز خبر داد.

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی از برگزاری جشنواره مرزبانی هوشمند همزمان با پنجمین نمایشگاه وجشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی(RINOTEX 2017) در تبریز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی،دکتر علی جهانگیری در گفت وگو با خبرنگاران افزود: هدف از برگزاری این جشنواره گردآوری اساتید، متخصصین، محققین و دانشجویان در زمینه سامانه های هوشمند مرزی و ایجاد یک محیط صمیمی و علمی جهت تبادل اطلاعات و نظرات پیرامون موضوع یاد شده است.
وی ادامه داد: جشنواره مرزبانی هوشمند به منظور گسترش مرزهای علم و فناوری و به وجود آوردن فرصتی برای گردهمایی و تبادل نظر محققین و اساتید صاحب نظر  در زمینه طراحی و بکارگیری انواع سامانه های هوشمند مرزبانی برگزار می  شود.
 جهانگیری گفت: این جشنواره در دو محور اصلی  کاربرد سامانه های هوشمند مرزبانی (حال و آینده) و هوشمند سازی در سامانه های مرزبانی برگزار می شود.
وی تشریح کرد: محورهای  مرزبانی و امنیت (دریایی، خاکی و هوایی)، عملیات نجات، بازرگانی ، بازرسی سازه ها و تاسیسات ، مخابرات ، اکتشافات ، محیط زیست ، چشم انداز و نقشه راه کاربرد سامانه های هوشمند مرزبانی در قالب محور کاربرد سامانه های هوشمند مرزبانی (حال و آینده) تعریف شده است و محورهای  الگوریتم های هوشمند در هدایت، کنترل، مدل سازی، خطایابی، بازرسی ، شبکه های ارتباطی هوشمند در سامانه های مرزی، سنسور های هوشمند در سامانه های مرزبانی، الگوریتم های اجتناب از مانع، نرم افزارهای پردازش، چشم انداز و نقشه راه روش های هوشمندی در سامانه های دریایی در قالب محور هوشمند سازی در سامانه های مرزبانی تعریف شده است.
جهانگیری با اشاره به همکاری سازمان ها و نهادهای مرتبط در برگزاری این رویداد فناورانه گفت: موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ، صا ایران ، پلیس مرزبانی کشور در برگزاری این جشنواره ما را همراهی خواهند کرد.
وی اظهار کرد: از میان طرح های ارائه شده در پنجمین جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی  به طرح های برتر دارای کاربرد در حوزه مرزبانی هوشمند جوایزی اهدا می شود.
گفتنی است جشنواره بهترین طرح قابلیت اعتماد همزمان با پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدیRINOTEX، 20 تا 24 آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.rinotex.ir مراجعه کنند.

 


PDF