چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 09 محرم 1440
 منوی اصلی
 
 
امروز : 1679
ديروز : 944
ماه : 18366
كل : 447734
 
تاریخ : يکشنبه 2 مهر 1396     |     کد : 374

در دیدار مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز مطرح شد:

نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی فرصت مناسبی برای توسعه فعالیت های فناورانه بین تبریز و باکو است

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری های فناورانه بین تبریز و باکو گفت: پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی(RINOTEX 2017) فرصت مناسبی برای توسعه فعالیت های علمی و فناورانه بین تبریز و باکو است.

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری های فناورانه بین تبریز و باکو گفت:  پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی(RINOTEX 2017) فرصت مناسبی برای توسعه فعالیت های علمی و فناورانه بین تبریز و باکو است.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، دکتر علی جهانگیری در نشست مشترک با سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز اظهار کرد: ما در این نمایشگاه تلاش می کنیم تا متخصصین ، صنعتگران و سرمایه گذاران را به یکدیگر وصل کنیم.
وی ادامه داد: تبریز از دیر باز به داشتن صنایع بزرگ و دانشگاه های معتبر مشهور بوده است اما موضوعی که ما به دنبال آن هستیم ارتباط این دو با یکدیگر است چرا که امروز شاهدیم که صنایع ما قدیمی شده است و در عین حال دانش دانشگاهیانمان در کتابخانه ها مانده است و باید این دو در کنار هم قرار گیرد.
وی خواستار حضور فناوران و صنعت گران کشور جمهوری آذربایجان در پنجمین نمایشگاه و جشنواره نوآوری و فناوری ربع رشیدی(RINOTEX 2017) شد و گفت:ما آماده پذیرش فعالان حوزه فناوری کشور آذربایجان در این نمایشگاه هستیم.
مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی گفت: این نمایشگاه می تواند سرآغاز فعالیت های فناورانه بیشتر بین تبریز و باکو باشد از این رو نگاه ما به این مهم بلند مدت است.
وی به سابقه برگزاری این نمایشگاه نیز اشاره ای داشت و اظهار کرد: نخستین نمایشگاه با 159 طرح آغاز شد و ما در سال دوم شاهد حضور 593 طرح ، در سال سوم 973 طرح و در سال چهارم شاهد حضور 1713 طرح در نمایشگاه ربع رشیدی بودیم.
جهانگیری خاطرنشان کرد: خوشبختانه این نمایشگاه در ایران به عنوان یک رویداد مهم فناورانه شناخته شده است و سال گذشته 597 طرح از استانهای مختلف کشور و 16 طرح خارجی در نمایشگاه حضور داشتند.
علی النقی حسین اف -سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز- نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت همکاری های فی مابین گفت: ما در زمینه های فناورانه خواستار افزایش تعاملات بین تبریز وباکو بوده و آماده همکاری در این رابطه هستیم.
گفتنی است پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدیRINOTEX، 20 تا 24 آبان ماه در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس  www.rinotex.ir مراجعه کنند.

 


PDF