يکشنبه 3 ارديبهشت 1396 - 26 رجب 1438
  آمار سايت
امروز : 274
ديروز : 288
ماه : 1032
كل : 156119
 
تاریخ : چهارشنبه 25 اسفند 1395     |     کد : 320

در راستای کاهش مصرف سوخت؛

استانداری آذربایجان شرقی و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

رشیدی

استانداری آذربایجان شرقی و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در راستای اجرای پنج طرح ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

در این تفاهم‌نامه که به امضای استاندار آذربایجان شرقی و مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت رسیده است، کاهش مصرف سوخت در بخش‌های حمل و نقل و سیستم‌های تاسیساتی، کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی و حمایت از تولیدکنندگان داخلی به عنوان اهداف اصلی عنوان شده است.

افزایش کارآیی موتورخانه‌های موجود در استان با اولویت بیمارستان‌ها و ادارات دولتی، جایگزینی اتوبوس‌های فرسوده دیزلی یا تمام‌گازسوز درون‌شهری، جایگزینی کامیون‌ها و کشنده‌های فرسوده بالای 10 تن، جایگزینی تاکسی‌های فرسوده و طرح توسعه مترو، پنج طرحی هستند که طرفین تفاهم‌نامه امضا شده متعهد به اجرای آنها شده‌اند.

اجرای مفاد این تفاهم‌نامه در قالب قراردادهای آتی به صورت مجزا و بر اساس مقررات و ضوابط حاکم بر شرکت ملی نفت ایران صورت خواهد گرفت و طرفین ظرف مدت دو هفته پس از امضای تفاهم‌نامه نسبت به معرفی نمایندگان خود تحت عنوان کارگروه مشترک برای پیگیری اجرایی شدن مفاد آن، اقدام می‌کنند.

همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه، شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و استانداری آذربایجان شرقی متعهد شده‌اند نسبت به تبلیغ، ترویج، اطلاع‌رسانی و گسترش طرح در سطح استان و مشارکت در برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز اقدام کنند.
نوشته شده در   چهارشنبه 25 اسفند 1395  ساعت  13   توسط   خانم بردباری   
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :